31 yaşında yeniden başlayan bir kariyer; Enner Valencia

Fenerbahçe’nin 33 yaşındaki golcüsü, Enner Valencia kariyerinin en golcü dönemini yaşıyor. Süper Lig’de sahne aldığı 12 maçta 13 gol atıp, 4 asist yaparken, bugüne kadar oynadığı Dünya Kupası müsabakalarında ülkesi adına 4 maçta 5 gol attı. 2014 Brezilya’da takımı adına 3 maça çıkarken 3 golü ağlara bırakmıştı.

ADA’DA BEKLENENİ VEREMEDİ

Valencia 3 yıldır Fenerbahçe’de futbol oynamasına rağmen bunun ilk iki senesini ciddi sakatlıklar ile geçirdi. Erol Bulut’un alınması için ısrarcı olduğu Enner Valencia, dört yılını İngiltere’de futbol oynayarak geçirmiş, Ada’da gol beklentisi olarak isteneni verememişti. West Ham ve Everton formalarını giyen, kısa bir süre İngiltere Championship’te de oynayan Ekvatorlu forvet, 2014 yılında yaklaşık 13.8 milyon euro karşılığında West Ham’a transfer olduğunda takımla ilgili Yeşil Sokak Holiganları  filmi dışında fazla bir şey bilmiyordu.

West Ham’da işler ilk başlarda istediği gibi gidiyordu. Hull City’ye karşı ilk 11 oynadığı maçta bir gol atmış onu, Burnley ve Stoke City karşısında tabela değiştiren müsabakalar izlemişti. Ancak daha sonra hem geçirdiği sakatlıklar hem de mücadeleci yapısına karşı Ada futbolunun sertliği Valencia’yı bu kulvarda başarılı olmasını engelledi. 2014-2017 yılları arası geçen İngiltere macerasının ardından Meksika ekiplerinden Tigres’in yolunu tuttu.

EN GOLCÜ DÖNEMİ FENERBAHÇE’DE

Valencia burada yeniden goller atarak özgüvenini topladı. Meksika ekibi ile 118 maça çıktı, 34 gol attı 14 asist yaptı. Valencia profesyonel kariyerinin en golcü dönemini geçireceği Fenerbahçe’ye transfer olacağı gün ise hayatının şoklarından birini yaşadı. Güney Amerika ülkelerinde asayişin sağlanması her zaman bir mesele olmuştur. Özellikle ne kadar para kazandıkları bilinen futbolcular suç çetelerinin her zaman hedefinde.

Valencia’nın kız kardeşi Erci Valencia, 17 Ağustos 2020 tarihinde silahlı bir grup tarafından kaçırıldı. Olay sonrası Enner Valencia’nın kız kardeşi Erci Valencia’nın eşi, “8 kişi, silahlarla eve girdi. Bağırdılar, çağırdılar. Ben dışarıdaydım, kendimi nehre doğru attım. Eşimi bir kamyonete bindirip götürdüler, çok korkutucuydu” dedi.

VEDAT MURIQI’İN KOLTUĞU

Erol Bulut, Alanyaspor’daki parlak döneminin ardından oldukça geniş bir Fenerbahçe kadrosuna gelirken, Vedat Muriç’in eksiğini dolduracak bir santrafor bütün camianın beklentisiydi. Bonservis bedelsiz transfer edilen Valencia neredeyse sıfır beklenti ile Fenerbahçe’ye geldi. Bulut onu ağırlıklı olarak kanatta kullandı, Alanyaspor’un başındayken de Valencia’yı almak istemiş ancak transfer başarılı olmamıştı. 2020-2021 sezonunun devamında Emre Belözoğlu’nun dümeni almasıyla Valencia santrafor oynamaya başladı. Santrafor oynadığı son 8 maçta, 6 gol atıp 3 asist yapmıştı. Valencia hakkında önemli bir detay ise Fenerbahçe ile sözleşmesinin bu yaz sona eriyor olması.

Enner Valencia Fenerbahçe forması ile çıktığı 90 maçta, 41 gol attı, 14 asiste imza attı.

 

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Check Also

Fenerbahçe taraftarından Kadıköy’de tam destek

FENERBAHÇE HABERLERİ: Fenerbahçe'nin Kadıköy'de Sivasspor ile oynayacağı maçta tribünlerin tam dolması bekleniyor.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]