trabzonspor-baskani-muharrem-usta-fenerbahce-ye-kumpas-kuruldu

Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta: Fenerbahçe’ye kumpas kuruldu!

Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın şike süreci ve Bordo-Mavili camiayla ilgili sözlerine NTV’de yanıt verdi. İşte Usta’nın açıklamalarından öne çıkan ifadeler:

15 Temmuz sürecini yaşıyoruz. Henüz üzerinden 1.5 ay geçmişken, ülkemizde farklı görüşlerin bir araya geldiği dönemde şike gibi bir konuyu konuşuyor olmak Trabzonspor olarak hoşumuza gitmiyor. Şike çok önemli bir konu ancak şu an gündeme gelmemeliydi. Aziz Bey’in verdiği beyanatla her taraf toz duman oldu. Spor kulüpleri arasındaki birlik beraberliğe darbe vurdu.

Okuma yazma bilen herhangi bir insan TFF’de ve CAS’ta verilen kararları okuduğunda sportif anlamda şikeyle ilgili sorunu çözebilir. Bizim ile Fenerbahçe arasında ceza hukukunu ilgilendiren herhangi bir sorun yok. FETÖ, Fenerbahçe’ye bir kumpas kurmuşsa, ele geçirmesin diye o kulübün yanında seferberlik ilan ederiz. Kumpas varsa, biz Fenerbahçe’nin yanındayız. Sportif yargılama bambaşka bir durum.

Fenerbahçe ile Trabzonspor arasındaki konu şikedir. Ben Fenerbahçe’ye üzülüyorum aslında. Bireylerin yaptığı olay tüm camiaya mal oluyor. Fenerbahçe’ye bir kumpas kurulduğuna inanıyorum. Böyle şeyler olmuş olabilir. Hatta kuvvetle buna inanıyorum. Örgüt Fenerbahçe’yi başka bir sebeple takibe alırken, şike olayları ortaya çıkıyor. Fenerbahçe ile ilgili kişilerin PFDK, Tahkim, UEFA, CAS’ın kararlarına örgüt etki edemez.

‘Fenerbahçe’nin arkasındayız ama şike başka bir iştir’

Tapeler gündeme geldiğinde ilgili şahıslar bunları hiçbir zaman reddetmedi. Bu kararları UEFA ve CAS verdi. UEFA kararı veriyor. Ardından UEFA’nın temyizi de 5 maçı 8’e yükseltiyor. CAS da aynı kararı veriyor. CAS, Türkiye’deki karar Fenerbahçe’nin lehine dahi çıksa kararını değiştirmeyeceğini belirtiyor.

Fenerbahçe, Trabzonspor’u UEFA’ya şikâyet etti. 2010-2011 yılında UEFA, bizi Avrupa Ligi’ne alıyor. Sonra Şampiyonlar Ligi’ne alıyorlar. Avrupa’ya giden bir kulüp, UEFA’ya şikeye bulaşmadım diye teminat veriyor. Bizimle ilgili bir durum da olsa UEFA bize yaptırım uygulayacaktır. Bütün şikâyetlere rağmen geçen sene hariç Trabzonspor her yıl Avrupa’ya gidiyor. Trabzonspor 13 yerden geçti ve hiçbiri ceza vermedi.

At izi it izine karışmış bir dünyayı konuşuyoruz. Sadri Şener’in avukatları da, Fenerbahçe’yi mahkum edenler de, mahkumiyetten kurtaranlar da FETÖ’cü çıkmış durumda. Ne Fenerbahçe camiası, ne Galatasaray camiası ne de başka bir camia FETÖ’cüdür. Böyle bir şey olabilir mi?

Şike sürecinden dolayı Fenerbahçe ile Trabzonspor arasında bir fay hattı var. Fenerbahçe otobüsüne yapılan saldırı bence örgüt işidir. Örgüt Fenerbahçe’yi ele geçirmek istiyorsa biz de Fenerbahçe’nin arkasındayız ama şike başka bir iş. Yer gök bir araya gelse, kimse Trabzonspor’un şampiyonluğunu Trabzonspor’dan alamaz.

Benzer Yazılar

Yorum Yap

Email adresiniz gizli tutulur.