fifaya_gidiyor_11102016_dakikadoksan

FIFA’ya Gidiyor

Ozan Tufan‘ın İzlanda maçında geçirdiği sakatlık sonrasında sol ayak bileğinde 2 bağın koptuğu açıklandı. Ozan böylece devreyi erken kapatmış oldu.

A Milli Takım’ın İzlanda ile oynadığı maçta sakatlanarak oyundan çıkmak zorunda kalan Ozan Tufan‘dan Fenerbahçe’ye kötü haber geldi. Genç futbolcunun sakatlığının oldukça ciddi olması nedeniyle sezonun ilk yarısını kapattığı öğrenildi. Sol ayak bileğinde 2 bağın koptuğu belirtilen sarı-lacivertli oyuncunun tedavi sürecinin uzun süreceği için takıma dönüşünün ilk yarının sonlarını bulacağı vurgulanırken, eski formuna ancak ikinci yarının başlangıç zamanında erişeceği bilgisi paylaşıldı. yalnız bırakmadı Milli Takım kafilesinin İstanbul’a gelişinde ayağına basamadığı için tekerlekli sandalyede bekleyen Ozan’ın oldukça moralsiz olduğu dikkatlerden kaçmadı. Ozan Tufan‘ı İzlanda’da uçağa bindiren isim ise Volkan Şen’di. Tecrübeli futbolcu, eski dostunun yanından bir olsun ayrılmadı. Milli Takım’ın hocası Fatih Terim de Ozan’a ‘Geçmiş olsun’ diyerek yanağını okşayarak kendisini avuttu.

Ozan Tufan İzlanda karşılaşmasında sakatlandı.

Ozan Tufan İzlanda karşılaşmasında sakatlandı.

Ozan’ın Yerine Alper
Ozan’ın durumu Fenerbahçe’de o bölgede doğan boşluğun kim ile dolacağı sorusunu akıllara getirdi. En yakın zamandaki Alanyaspor ve Manchester United maçlarında kimin oynayacağı konusunda yardımcılarıyla görüşen Dick Advocaat’ın formayı büyük oranda Alper Potuk’a teslim edeceği kaydedildi. Advocaat, bir ihtimal de olsa 4-4-1-1’e dönüp Van Persie’ye de şans tanıyabilir.

Tazminat İstenecek
F.Bahçe, Ozan için hem FIFA hem de TFF’ye tazminat talebinde bulunacak. FIFA’nın 2011’de yürürlüğe koyduğu Kulüpleri Koruma Programı çerçevesinde, 21 yaşındaki futbolcunun forma giymediği sürece maç başı ücretlerini talep etme hakkı bulunan sarı-lacivertliler, ayrıca TFF’den de tedavi masraflarını ve maç başı parasını alma hakkını kazanacak. Fenerbahçe ile 10 bin euro maç başı sözleşme imzalayan Ozan, 10 hafta forma giyemezse TFF, 100 bin euro tazminat ödeyecek. FIFA raporları inceledikten sonra başvurulara yanıt veriyor.

(Fotomaç)

Benzer Yazılar

Yorum Yap

Email adresiniz gizli tutulur.