besiktasa_buyuk_sok_05102016_dakikadoksan

Beşiktaş’a Büyük Şok

Galatasaray yönetimi, Eren Derdiyok’la Mario Gomez’i takas etmek isteyen Wolfsburg‘a mesajını iletti: “Eren’i satmayız, Mario Gomez’i isteriz.”

Geçen sezonun kötü izlerini silmek için transfer döneminde önemli takviyeler yapan Galatasaray, devre arasında da hareketli günler geçireceğe benziyor. Sarı-kırmızılı ekibin yeni golcüsü Eren Derdiyok’un üstün performansı, Wolfsburg Kulübü’nün dikkatini çekti. Mario Gomez’de hayal kırıklığı yaşayan Alman kulübü, geçtiğimiz günlerde Galatasaray’a sürpriz bir teklifte bulundu. Eren Derdiyok’a talip olan Wolfsburg, 28 yaşındaki golcüye karşılık iki farklı teklif sundu. Birinci teklif 6 milyon Euro para, ikincisi ise Mario Gomez takasıydı.

Galatasaray’ın Armasını Taşıyabilir

Galatasaray yönetimi Eren’i kesinlikle satmayacakları yanıtını verirken, Mario Gomez’le ilgilenebileceklerini bildirdi. İki kulüp arasında bu görüşmeler olurken, Eren’in Alman menajeri Dirk Hebel de devreye girdi. Hebel hem Eren’e hem de Galatasaray’a Wolfsburg‘un rakamı artırabilecekleri bilgisini verdi. Ancak Eren de Galatasaray yönetimi de teklifle kesinlikle ilgilenmediklerini belirtti. Sarı-kırmızılı yönetim ise şimdi Mario Gomez konusunu gündemine aldı. Eğer maliyeti uygun olursa 31 yaşındaki golcü ligin 2. yarısından itibaren Galatasaray forması giyebilir.

Çok Pişman

Mario Gomez geçen sezon kiralık oynadığı Beşiktaş’ta 26 gol atarak adeta yeniden doğdu. Sezon sonunda ise Beşiktaş yerine Wolfsburg‘u tercih eden Gomez, 5 haftadır hala golle buluşamadı. Türkiye’den ayrıldığı için pişman olan Gomez’in Beşiktaş’a da Galatasaray’a da gelmeye sıcak bakacağı belirtiliyor.

(Fotomaç)

Benzer Yazılar

Yorum Yap

Email adresiniz gizli tutulur.